GEMINI GIFT

Odpowiednia butelka

Poszukiwanie odpowiedniej butelki wielokrotnego użytku to duże wyzwanie wśród naszych klientów. By moc sprostać im oczekiwaniom oferujemy bezpieczne i jednocześnie piękne butelki firmowe z nadrukiem. Jednorazowe, plastikowe butelki zaśmiecające środowisko już dawno są passe. Powinniśmy kupować produkty dobre jakościowo, które będę nam służyć przez lata.
Na rynku znajdziemy przeróżne modele butelek, pojemności oraz wiele metod zamknięcia.

Ważne by butelka, którą wybierzemy nie zagrażała naszemu zdrowiu. Była bezpieczna i służyła długi czas. Koniecznie zwracajmy uwagę na to czy butelka ma odpowiednie badania oraz certyfikaty. Są butelki w których absolutnie nie powinno się trzymać napojów innych niż zimna woda. W przypadku wlania do niej innego napoju mogą zostać uwolnione niebezpieczne substancje zagrażające naszemu zdrowiu. Zwróćmy uwagę by butelka była wolna od aktywności androgennej, estrogennej oraz bisfenolów (BPS, BPA).  Warto wiedzieć ze bisfelone to groźny dla naszego zdrowia związek używane do produkcji plastikowych butelek lub innych plastikowych produktów.  Związek te zakłóca prawidłowe funkcjonowanie układu hormonalnego, nie mówiąc o innych nie znanych skutkach. Poza tym przyczyniają się do zaburzeń pracy serca i układu nerwowego czy rozwoju choroby alzheimera.

W naszej ofercie znajdziesz bardzo bezpieczne biobutelki europejskiej marki ION8.  Butelki wykonane z organicznych materiałów roślinnych.  Materiał w dotyku przypominają plastik z wykończenie soft touch, ale jest to tworzywo ekologiczne. Butelki są bardzo fajne ponieważ nadają się nie tylko do wody ale także soków, smoothy owocowych, warzywnych czy herbaty.
Co najważniejsze w połączeniu z innymi napojami niż woda nie zachodzi żadna  niebezpieczna reakcja. Butelka została zatwierdzona przez wszystkie światowe organizacje bezpieczeństwa żywności tj. FDA, JHOSPA, EFSA w tym potwierdzają to badania wykonane w Polsce przez Polski ATEST PZH Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Butelka jest niezwykle wytrzymała. Występuje w pojemnościach 400ml, 500ml, 700ml, 1L. Butelka litrowa dodatkowo zawiera miarkę motywacyjna do picia, która z pewnością  wspomoże nas w pielęgnowaniu zdrowych nawyków picia wody. Z czystym sumieniem można powiedzieć, że jedna mała butelka może zmienić świat.

Każdego dnia świat jest zalewany plastikiem. Produkcja plastiku wzrasta w zawrotnym tempie. Praktycznie połowa plastiku, jaki kiedykolwiek wytworzono, powstała w ciągu ostatnich 15 lat.
Jest on wszędzie w lesie, na plaży w parku, na drodze, a także w pożywieniu. Jednorazowe butelki na napoje w ogromnych ilościach trafiają do mórz i oceanów. Każdej minuty do oceanu trafia wywrotka plastiku. Żywią się nimi ryby, ptaki jak i ssaki myląc je z pożywieniem. Przeciętna trzyosobowa polska rodzina opróżnia do tysiąca butelek rocznie. W sumie wyrzucamy ok. 156 tys. ton plastikowych butelek, czyli zapewne 4 –5 mld sztuk w ciągu roku. Znaczna cześć odpadów plastikowych nie zostaje odpowiednio wysegregowana.
Na 1,5 ml butelek po napojach 1 ml z nich gdzieś ginie nie trafiając do odpowiednich kontenerów ani recyklingu. Co się z nimi dzieje ? Spotkamy je w lesie na spacerze, w morzu, rzece, oceanach a także wdychamy je w powietrzu ponieważ została spalona z innymi śmiecim. 

Od lat ocean jest traktowany jak śmietnik. Często myślimy, że temat zanieczyszczenia plastikiem nas nie dotyczy. Oddajemy śmieci firmom dbającym o oczyszczanie oraz przetwarzanie odpadów i na tym kończy . Pozbyliśmy się śmieci z naszego otoczenia, ale one wciąż są. Firmy muszą je przetworzyć zutylizować by zrobić miejsce na kolejne. Poprzez nadmierną konsumpcje firmy te nie radzą sobie z przetwarzaniem tak dużej ilości plastiku.

Pamiętajmy, że kupując napoje w plastiku każdy z nas przyczynia się do zwiększenia odpadów zagrażających naszemu istnieniu. 
Na początek wystarczy, by każdy wprowadził kilka drobnych zmian w swoim codziennym życiu, lub w życiu firmy. Rezygnacja z kupowania małych plastikowych butelek z woda na poczet dużych butli 20L z pompka będzie dobrym początkiem wielkiej zmiany. 
1 duża butla zastąpi nam 40 mniejszych 0,5 l plastikowych butelek. Dzięki temu wielokrotnie napełnisz swoją ekologiczna butelkę i zadbasz o zmniejszenie zaśmiecania naszej przyrody kolejnymi 40 butelkami, które nie koniecznie dotrą do recyklingu. Butle z dystrybutorów wody są oddawane do recyklingu dopiero po 50 pełnych napełnieniach. Czyli podczas życia dużej butli wielokrotnego napełnienia rezygnujemy z użycia nawet 2000szt 0,5 butelek plastikowych.

Innym dobrym rozwiązaniem jest zakupienie wody w butelkach szklanych, które również po wypiciu wymieniamy na nowe, napełnione. Jest to nawet bezpieczniejsze rozwiązanie dla naszego zdrowia. Badania wykonane przez brytyjskich naukowców pokazują, że w wodzie z jednorazowych butelek plastikowych jest 4 razy więcej plastiku niż w wodzie z kranu czy szkła. Mikroplastik przenika do wody, a tym samym do naszego organizmu odkładając się w tkankach.

Na szczęście życie zgodnie z filozofią zero waste, oraz pogłębienie świadomości ekologicznej sprawia, że posiadanie własnej eko butelki wielokrotnego użytku stało się czymś pożądanym i popularnym. Praktycznym i modnym gadżetem firmowym czy korporacyjnym. Umieszczenie logotypu lub indywidualnego hasła motywującego bardziej zachęci użytkowników do korzystania z ekologicznej butelki, a niesie to ze sobą brak chęci do zakupu wody w plastikowym opakowaniu. Butelki ekologiczne to dziś symbol naszych oczekiwań i wymagań zdrowego stylu życia. Bycia świadomym i wrażliwym na zagrożenia  wynikające z zalania świata plastikiem. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *