GEMINI GIFT

Ekologiczne smycze reklamowe – jaki model wybrać ?

Ekologiczne smycze reklamowe 

Jakie wybrać smycze reklamowe z nadrukiem, by dobrze wpisały się w markę, dla której duża wartość maja produkty ekologiczne? Smycz reklamowa jeden z najbardziej i najczęściej wybieranych podstawowych gadżetów promocyjnych. Zamawiana w milionach na całym świecie. Używane na spotkaniach, szkoleniach, konferencja oraz rożnego rodzaju imprezach czy eventach. Niedrogi upominek marketingowy świetnie sprawdza się przede wszystkim do noszenia identyfikatorów, a także jako całkiem ciekawa zawieszka do kluczy. Niestety, często okazuje się że ich żywotność jest bardzo krótka. 

Z Czego wykonane są klasyczne smycze firmowe ?  

Zapotrzebowanie na ten mały i niepozorny gadżet cały czas rośnie. Klasyczne smycze reklamowe wyprodukowane są z poliestru. Jest to nic innego niż plastik. Taki sam, z którego wyprodukowane są butelki, czy siatki foliowe. Poliester to pochodna ropy naftowej poddanej jednej z trzech reakcji chemicznych. Procesy te, wiążą się z wykorzystywaniem naturalnych zasobów ziemi jak, spalaniem dużych ilości dwutlenku węgla i powstawaniem trujących oparów uwalnianych do atmosfery. Oprócz swojego pochodzenia niestety często okazuje się, że tak mała niebanalna smyczka ma krótka żywotność. Często używana jako jednorazowy gadżet marketingowy szybko trafia do kosza, a od tej pory jej rozkład będziemy liczyć w dziesiątkach lat tj w przypadku innego typu plastiku.

Czy smycze reklamowe mogą być EKO ?

 Zamawiając smycze reklamowe z logo firmy warto zastanowić się czy nie lepiej wybrać alternatywną wersję smyczy eko wykonaną z materiałów naturalnych, gdzie po odcięciu karabinka gadżet będzie miała możliwość naturalnego rozkładu o dziesiątki, a nawet setki lat krótszego niż w przypadku smyczy poliestrowych. Lepiej obdarować klienta ekologicznym gadżetem reklamowym niż rozdawać bezsensowny plastik.

Dlaczego warto zamawiać ekologiczne gadżety reklamowe?

Tworzymy i dbamy o wizerunek firmy, obdarowujemy klientów niezwykłymi upominkami na których widnieje nasz brand. Zostawiamy po sobie tym samym odpowiedni przekaz. Pokarzmy, że reklama jest dla nas ważna ale nie kosztem produkowania gadżetów reklamowych, które przyczynia się do zanieczyszczenia naszej planety. Zadbajmy o pozostawienia po sobie zielonego śladu, a nie plastikowego.

Pokaż innym, że nawet w takich drobnych produktach reklamowych prezentujących naszą markę warto zmieniać swoje przyzwyczajenia. Świadome firmy coraz bardziej przywiązują wagę do wszelakich produktów prezentujących ich markę. Szukają propozycji przyjaznych naturze, w tym smyczy ekologicznych z nadrukiem, chcąc eliminować produkty, które przyczyniają się do niepotrzebnego zaśmiecenia planety.

Jake wybrać ekologiczne smycze reklamowe ? 

Na rynku znajdziemy kilka ciekawych propozycji smyczy ekologicznych. Geminigift jako producent ekologicznych upominków reklamowych stworzyliśmy kolekcję ekologicznych smyczy reklamowych.

Naszym Niestandartowym TOP gadżetem eko są ekologiczne smycze z papieru.

Modele ekologicznych smyczy reklamowych 

Ekologiczne smycze z papieru

To niezwykle ciekawe smycze reklamowe wykonane z papieru impregnowanego. Chropowaty papier, który wygląda i zachowuje się jak skóra. Zwany skóra WEGAN. Produkt jest przyjazny środowisku, Papier występuje w kolorach, brąz, biały, czarny. Materiał, z którego wykonane są smycze to cellulozy impregnowana. Papier jest elastyczny i wodoodporny dzięki czemu nie odkształca się w wodzie nie odbarwia, ani nie rozpuszcza. Stanowi doskonałą alternatywę dla materiałów pochodzenia zwierzęcego oraz skaju. Do produkcji materiału nie wykorzystuje się żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Smycze papierowe są ekologiczne, wyglądają nowocześnie i naturalnie! Papier posiada certyfikaty: Oeko- Tex, Fsc oraz Reach

Ekologiczne smycze z bawełny

To kolejna propozycja ekologicznych smyczy firmowych. Smycze wykonane z bawełny 100%. Produkujemy dwa modele smyczy bawełnianych, smycz okrągła z bawełnianą metką firmową o średnicy 9mm oraz smycz bawełniana płaską o szerokości 15mm lub 20mm. Taśma i sznurek na smycze występuje w naturalnym kolorze. Warto zaznaczyć, że bawełna to materiał przyjazny środowisku, który ulega naturalnej biodegradacji.

Ekologiczne smycze z korka 

Korek to niezwykle ciekawy naturalny materiał mający wszechstronne zastosowanie, także w reklamie upominkowej. Posiadamy dwa modele ekologicznych smyczy z korka. Okrągła smycz o średnicy 9mm z bawełnianą metką firmową oraz płaska klasyczna smycz o szerokości 20mm .

Ekologiczne smycze z rPet

Smycz wykonana z rPet to nic innego jak smycz z przetworzonych odpadów plastikowych w tym butelek. Jedna smycz powstaje z 3 butelek plastikowych. Smycz występuje w kilku rozmiarach : 10mm, 15mm, 20 mm z różnymi dodatkami typu : łącznik bezpieczeństwa, klamerka czy uchwytem na telefon. Nadruk na smyczach z rPet możliwy jest na całości w pełnym kolorze. 

Dlaczego eko smycze reklamowe są dobrym upominkiem reklamowym?

Tak drobny i niepozorny gadżet jak smycz firmowa ma duża moc. Wpływa na postrzeganie marki oraz niesie przekaz. Warto pamiętać że dobie nurtu EKO i ZERO WASTE klienci bardzo mocno cenią sobie partnerów którzy tj oni są odpowiedzialni, świadomi zagrożeń i starają się dbać o środowisko podobnie jak my. 

Szukasz również innych ekologicznych gadżetów reklamowych dla Twojej firmy ? – sprawdź naszą ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *