GEMINI GIFT

Zero waste w reklamie upominkowej

Zero waste 


Z roku na rok na rynku widzimy coraz więcej świadomych marek, przyjaznych środowisku oraz wyróżniających się zrównoważoną produkcją.  Wszystko w trosce o naszą naturę. Powinniśmy wszyscy bez wyjątków być świadomymi i odpowiedzialny za nasze środowisko. Postępować tak, by jak najmniej mu szkodzić oraz zadbać o przyszłość innych pokoleń, ponieważ statystyki i alerty ekologów są przerażające. 
 

Dlaczego warto zrezygnować z plastikowych toreb reklamowych ?

Rocznie w oceanie ląduje około 8 milionów ton plastiku. W większości to produkty jednorazowe tj siatki jednorazowe, woreczki plastikowe, butelki, zakątki i słomki. Pomyślmy, że w większości z nich to produkty wciąż z etykietą firmową, na których umieszczone są logotypy producentów. Jednorazowe produkty reklamowe rozdawane na eventach, spotkaniach, konferencjach. 
Użyte przez chwile, później lądują w koszu. Z tamtąd niekoniecznie trafiają do odpowiedniego pojemnika, a później na recykling. Co minutę wywrotka plastiku trafia do naszych oceanów, a rozkład plastiku szacuje się na ok 30lat w przypadku cienkiego plastiku na woreczki, a ok 450 lat w przypadku butelek. Plastik niekorzystnie wpływa na ekosystem zanieczyszczając wodę, powietrze i ziemie czego skutki zauważamy na każdym kroku.

Torby bawełniane: naprawdę mocny trend 

Produkty z materiałów naturalnych bardzo dobrze wpisują się w ekologię. Są naturalne i przyjazne środowisku. 
Coraz więcej klientów zainteresowanych jest ekologicznymi propozycjami upominków biznesowych, które w bezpieczny sposób dla natury jaki i dla nas samych mogą służyć jako materiały marketingowe. Firmy chcą być odbierane jako świadome, odpowiedzialne i wrażliwe na dobro naszej planety.
Do przykładów możemy w szczególności zaliczyć różnego rodzaju torby i siatki na zakupy wielokrotnego użytku wykonane z surowców naturalnych tj. Bawełna, len, konopie, bambus czy materiały pochodzenia recyklingowego Rpet oraz bawełna z recyklingu.

 

Torby płócienne z nadrukiem – moda i ekologia w jednym

Torby i siatki to najczęściej wykorzystywane codzienne produkty do zakupów, pakowania czy przenoszenia. Są nam niezwykle przydatne w codzienności jak i w marketingu. Torby materiałowe są jedną z najczęściej zamawianych gadżetów z nadrukiem firmowym. Na torbie bawełnianej łatwo umieścić logo lub grafikę.  Produkt zyska na indywidualności i będzie nośnikiem twojej reklamy przez długi czas. Jak długi ? Bardzo długi. Bawełniane torby mogą służyć przez długie lata, dlatego zamawiając je warto postawić na lepszą gramaturę tkaniny oraz wykonanie, by torba firmowa jak najdłużej dobrze się prezentowała.

 

Oczym warto pamiętać zamawiając torby z logo firmy?

Zamawiając torby na zakupy warto wcześniej podjąć decyzję i zamówić torby szyte w Polsce. Oprócz dobrego wyrobu wpłyniesz również na zmniejszenie śladu węglowego oraz na wsparcie polskich mniejszych produkcji. To wszystko razem sprawia, że twoja marka zyska uznanie wśród odbiorców i na pewno wzbudzi pozytywne emocje. Taki gadżet na pewno zostanie doceniony. Warto wiedzieć, że torby bawełniane z logo możesz zamówić w kilku standardowych wymiarach, jak również na twoje życzenie uszyjemy torbę w indywidualnym wymiarze. Najbardziej popularny wymiar toby dla firm to 38×42 cm. Wersja z krótkimi uszami lub długimi uszami. Gramatura torby to 150g/m2 . Natomiast jeśli zależy Ci na jak najlepszej jakości i wytrzymałości torby, proponujemy wybierać tkany o gramaturze od 200 g/m2 w górę. Torba o wiele dłużej zachowa dobry wygląd , a co za tym idzie twój projekt na torbie będzie jeszcze dłużej mógł prezentować twoja markę i przy tym dobre wyglądać. Znakowanie toreb zaczynamy od jednego koloru grafiki nawet do zadruku full color na całości torby w 100% z bawełny. Jest to nowoczesna forma druku na tkaninach bawełnianych. Efekt jest przepiękny. Wydruk niezwykle trwały, oddający przepiękne, intensywne kolory. 

Dodatkowa personalizacja toreb 

Jeśli chciałbyś dodatkowo zindywidualizować torbę możemy zaproponować miedzy innymi: zamykanie torby, na zamek, mała kieszonka w środku na telefon czy klucze. Dodatkowa metka autorska wszyta w bok lub rant torby.
Uchwyty od torby mogą być wykonane z materiału podstawowego lub z taśmy z personalizacja naszywanych po całości torby wzmacniając tym samym dodatkowo tkaninę.
 

Zamień foliówki na ekologiczne torby i woreczki bawełniane

Kolejna alternatywa dla plastikowych toreb są ich siostry, mniejsze woreczki wykonane z siatki bawełnianej tkanej w Polsce lub gładkiej tkaniny naturalnej. Woreczki bawełniane tzw. warzywo worki są zamiennikiem cienkich woreczków, które służą nam do pakowania warzyw, owoców, pieczywa lub innych drobnych przedmiotów. W trencie zero waste woreczki na żywność zyskały na popularności i bardzo dobrze wpisują się jako kolejny produkt reklamowy, który możemy w ciekawy sposób wykorzystać do kampanii marketingowej. Będzie to niezwykle użyteczny gadżet.

Wymiary i rodzaje woreczków na warzyw i owoce

Woreczki szyjemy w trzech podstawowych wymiarach S, M, L. Rozmiar S idealnie nada się na mniejsze owoce, warzywa, orzechy czy fasole. Natomiast Rozmiar M spokojnie zmieści już 2 kg jabłek. Decydując się na zamówienie naszych woreczków na żywności możesz wybrać woreczki pakowane w pakiety po kilka sztuk. Z gładkiej tkaniny możemy uszyć również woreczki marketingowe do opakowania twojego produktu lub upominku reklamowego. 
Korzystając z siatek i woreczków wielokrotnego użytku unikniemy produkowania kolejnych jednorazowych śmieci, a użytkownik zyska ładny woreczek, który przez długi czas może posłużyć do przechowywania różnych rzeczy.
 

A może bawełna organiczna ?

Coraz częściej klienci pytają o torby bawełniane z nadrukiem z bawełny organicznej, która również posiadamy w swojej ofercie. Różnice pomiędzy bawełna nieorganiczną, a bawełna organiczną jest przede wszystkim w procesie jej uprawy. Do produkcji bawełny organicznej wykorzystuje się tylko i wyłącznie naturalne i biodegradowalne nawozy. Uprawa jest w całości naturalna. Inny jest również proces zbioru i przetwarzania. Wszystko odbywa się ręcznie z zachowaniem  praw człowieka. Warto też zaznaczyć, że do produkcji bawełny organicznej potrzeba znacznie mniej wody i energii , niż dla bawełny nieorganicznej. Barwienie tkaniny odbywa się tylko naturalnym barwnikami. Zastanawiają się jakim kolor bawełny wybrać, wymierajmy te w naturalnym kolorze ponieważ bawełna nie została poddana obróbce chloru lub wybarwienia.

Polska produkcja

Zamawiając torby fimowe warto wcześniej podjąć decyzję i zamówić torby bawełniane czy woreczki na żywność szyte w polce. Oprócz dobrego wyrobu wpływasz również na zmniejszenie śladu węglowego oraz na wsparcie polskich mniejszych produkcji. To wszystko razem sprawia ze twoja marka zyska uznanie wśród odbiorców i na pewno wzbudzi pozytywne emocje.
 

Dobry pomysł na ekologiczny gadżet

Upominkiem reklamowym może być niemal wszystko. Mile widziane i coraz bardziej doceniane są użyteczne upominki, a nie takie które zaraz po wręczeniu ładują w kacie lub w koszu. 
Wiele firm coraz częściej decyduje się na zakup upominków, które ułatwią nam codzienność, są naturalne i w duchu zerowaste. Do takich produktów zaliczam niema wszystkie gadżety ekologiczne, w szczególności te które możemy używać wielokrotnie i codziennie. Torby z nadrukiem wysokiej jakości są świetnym tego przykładem.

 

1 thought on “Zero waste w reklamie upominkowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *