GEMINI GIFT

Porcelana, czyli elegancja w Twojej firmie. Filiżanki i kubki z nadrukiem jako wyjątkowy gadżet reklamowy

Polska porcelana

W dzisiejszym świecie biznesu, w którym konkurencja jest coraz większa, ważne jest wyróżnianie się spośród innych firm. Jednym z efektywnych sposobów promocji marki jest zastosowanie nietypowych, eleganckich, jak i ekologicznych gadżetów promocyjnych. Personalizowane filiżanki i kubki z nadrukiem lub logo firmy, talerze z pełnym zadrukiem lub zestawy biurowe stają się nie tylko praktycznym, ale także stylowym wyborem. Porcelanowe naczynia to świetna propozycja prezentów firmowych, ale i produktów wspierających Twoją markę czy też będących kolekcją produktów sprzedażowych Twojego biznesu. Sprawdzą się świetnie również jako upominki towarzyszące wystawom, eventom, które możemy zakupić w muzeach lub sklepikach z upominkami.

Co wyróżnia polską porcelanę

Współczesna porcelana polska to połączenie tradycji rzemieślniczej z nowoczesnością. Dzięki szerokiej gamie dostępnych modeli także przeznaczonych do indywidualnego zdobienia polskie wyroby porcelanowe mają szansę podbić serca Twojego klienta. Wysoka jakość, piękne wykończenie, czysta biel porcelanowych produktów, jak i duże stałe produkcje na lokalnym rynku dają nam gwarancję, braku problemu z dostępnością produktu. Zastosowanie odpowiedniej metody zdobienia i personalizacji na porcelanie dodatkowo ozdobi Twój upominek.
Filiżanki do kawy, herbaty, kubki oraz talerze to wspaniały pomysł na prezent, który jest nie tylko piękny i praktyczny, ale również osobisty.

Filiżanki z logo – Elegancja i Wyrafinowanie

Filiżanka porcelanowa emanuje subtelnością i klasą. Jej delikatność i gładka powierzchnia sprawiają, że jest idealnym gadżetem reklamowym dla firm pragnących podkreślić swój prestiż i wysoką jakość usług.


Personalizacja dla Unikalności

Istotą skutecznego upominku marketingowego jest możliwość personalizacji. Filiżanki porcelanowe, kubki porcelanowe czy talerze doskonale nadają się do nadruku metodą kalkomanii
ceramicznej. Kalkomania ceramiczna na produktach z porcelany nadaje unikalny charakter i sprawia, że produkty stają się niepowtarzalnym prezentem dla klientów czy partnerów biznesowych. Tak spersonalizowany upominek można
myć w zmywarce zgodnie z przepisem użytkowania. Szlachetne zdobienie złotem czy platyną nadają charakteru śnieżno białej porcelanie.

Funkcjonalność i Praktyczność porcelanowych upominków z własnym nadrukiem

W przeciwieństwie do wielu innych gadżetów filiżanki i kubki z nadrukiem wykonane z porcelany nie tylko prezentuje się stylowo, ale również są praktycznymi produktami codziennego użytku. Każdy, kto otrzymuje taki elegancki prezent jak kubek wykonany z porcelany lub filiżanka z Twoim logotypem może cieszyć się nim każdego dnia, a to sprawi, że marka będzie obecna w życiu klienta przez długi czas.


Wyjątkowe Prezenty dla Partnerów Biznesowych

Upominki wykonane z porcelany mogą stanowić doskonały prezent dla partnerów biznesowych, handlowców i przedstawicieli podczas ważnych spotkań. To ciekawy pomysł na prezent premium dla Twoich klientów i partnerów. W końcu porcelana jest symbolem prestiżu. Ciekawy, trafiony upominek to symboliczny gest, który nie tylko zacieśnia relacje, ale również jest doskonałym narzędziem do budowania relacji z klientami.

Historia porcelany w Polsce. Filiżanki z nadrukiem, kubki reklamowe, talerze

Historia produkcji porcelany w Polsce sięga ponad 200 lat. W naszym kraju znajduje się kilku czołowych producentów, wytwarzających wyjątkowe wyroby rozpoznawalne na skalę światową.
W 1790 roku w mieście Ćmielów została założona pierwsza manufaktura porcelany. Fabryka porcelany w Ćmielowie i w Chodzieży to jedne z najstarszych, największych fabryk porcelany cienkościennej w Europie.
Lata 70 XX wieku to okres powstania czołowej fabryki Lubiana w Łubianie, który jest obecnie potentatem na rynku porcelany.
W późniejszym czasie powstaje również kilka mniejszych fabryk takich jak Karolina. Włocławek czy Bogucice.
Na mocy połączenia sił fabryki Lubiana z fabrykami Ćmielów i Chodzież powstała Polska Grupa Porcelanowa skupiająca powyższych producentów łączących pasję do wytwarzania produktów porcelanowych oraz potencjał handlowy i marketingowy, by tworzyć piękną polską porcelanę.

Lubiana Lubiana!
Rynek upominków marketingowych z ceramiki reklamowej jest niezwykle szeroki. Bogate wzornictwo, ciekawe modele, różne pojemności. Gdy zaczynamy szukać odpowiednich dla modeli okazuje, że 90% produktów ceramicznych jest importowanych z dalekiego wschodu i nie jest to porcelana. Znalezienie modeli cienkościennych graniczy z cudem!  Jakość produktów importowanych również postawia wiele do życzenia. Po co szukać tak daleko, jeśli mamy wokół siebie kilka światowej klasy polskich fabryk, które mają do zaproponowania wiele ciekawych i nowoczesnych modeli. Oferta porcelany z nadrukiem jest szeroka. Jedną z wiodących marek na rynku polskim jest właśnie fabryka Lubiana.

Historia marki Lubiana sięga lat 60 XX wieku. Droga od jedno zakładowej produkcji po połączenie sił w Polską Grupę Porcelanową dała im niezwykłe możliwości. To na tej marce głównie bazujemy. Wysoka jakość, piękne wykończenie, czysta biel porcelanowych produktów, jak i duże dostępności modeli sprawia, że możemy szybko zrealizować duże zamówienia.

Porcelana reklamowa to ekologiczny wybór oraz idealny prezent z Twoim logo

Wyroby firmy Lubiana to w 100% produkty polskie.

  • Wykorzystanie naturalnych surowców jest bezpieczne dla zdrowia, jak i środowiska.
  • Marka inwestuje w technologie, tak by cykl produkcji był ekologiczny: ograniczał emisję CO2, zużycie wody i ilość odpadów.
  • W procesie utylizacji porcelana ma neutralny wpływ na środowisko, a dzięki swojej żywotności służy nam przez długie lata.
  • Ochrona środowiska, zarządzanie energią i odpowiedzialność społeczna to główne cele przyświecające marce.
  • Nie zapominajmy, że porcelana nadaje się do recyklingu, dzięki czemu nie pozostawiamy po sobie śmieci.

Jak powstaje porcelana, czyli proces produkcji od A do Z

Surowce:

Proces rozpoczyna się od odpowiednich surowców. Tradycyjna receptura na chińską
porcelanę obejmuje kaolin (biała glinka), łupki gliniaste i kwarc. Te surowce są starannie
wyselekcjonowane, a następnie poddawane procesowi rozdrabniania i mieszania.

Wytwarzanie Masy Ceramicznej:

Mieszanka surowców jest starannie zmielona i wymieszana z
wodą, tworząc masę ceramiczną. Proces ten jest kluczowy dla uzyskania jednolitej i gładkiej
konsystencji masy.

Formowanie:

Masę ceramiczną formuje się w odpowiednie kształty filiżanek. Tradycyjnie proces
formowania obejmuje ręczne toczenie, lepienie lub odlewanie w formach.

Schnięcie:

Uformowane filiżanki są pozostawiane do wyschnięcia. Ten etap jest ważny, ponieważ
wilgotność musi równomiernie opuścić ceramikę, aby uniknąć pęknięć podczas wypalania.

Wypalanie:

Wypalanie to proces poddawania ceramiki wysokiej temperaturze. Pierwsze
wypalanie, zwane biskwitowym, utwardza ceramikę i przygotowuje ją do kolejnych etapów
produkcji. Po biskwitowym wypale ceramika jest pokrywana szkliwem, co nadaje filiżance połysk
i barwę.

Malowanie i Dekorowanie:

Po wypaleniu ceramiki szkliwem, filiżanki mogą być ręcznie
malowane lub dekorowane. Proces ten obejmuje aplikację wzorów, kolorów i detali. Dzięki możliwościom, jakie daje zdobienie kalką ceramiczną logo firmy, grafiki lub nadruki reklamowe są niezwykle trwałe i odporna na zmywanie w zmywarkach.

Drugie Wypalanie:

Po malowaniu filiżanki są poddawane drugiemu wypalaniu w celu utrwalenia
dekoracji i nadania im trwałego charakteru.

Wykończenie:

Ostatni etap obejmuje ewentualne wykończenia, takie jak obróbka brzegów czy nanoszenie grafik, logotypów czy ręczne malowanie brzegów.
Tradycyjne chińskie filiżanki porcelanowe często odznaczają się delikatnością formy, precyzją wykonania oraz eleganckim wzornictwem. Obecnie technologie produkcji porcelany znacznie się rozwinęły, a filiżanki są wytwarzane na całym świecie w różnorodnych stylach i wzorach.

Od ponad 2000 lat porcelanę otacza magiczna aura. To szlachetne tworzywo jest symbolem prestiżu i bogactwa. Towarzyszy nam niemal codziennie w biurze lub w domu. Dlaczego zatem nie zainwestować w taki upominek marketingowy lub produkt marki własnej? Nie dość, że są to piękne produkty wykonane naturalnego surowca, to możliwości zdobienia są niemal nieograniczone. Grafika położona na zewnętrznej ściance, wewnętrznej, jak i również zdobienie wewnątrz czy na dnie sprawi, że twój upominek reklamowy będzie niepowtarzalnym i wartościowym prezentem.

Niezależnie od tego, czy szukasz specjalnych prezentów biznesowych, czy sposobu na zaprezentowanie swojej marki
nasze produkty pomogą Ci wyróżnić Twoją markę tam, gdzie jest to potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *